Sunday, November 27, 2022
10.5 C
Diktel

यी हुन् जनमुक्तिका नवनिर्वाचित पदाधिकारी तथा सदस्यहरु [नामावली]

Subtitle

राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टीको छैटौँ महाधिवेशन गत भदौ २६, २७ र २८ मा प्रदेश नं १ को धरानमा सम्पन्न भएको छ ।

महाधिवेशनले केपी पालुङ्वाको अध्यक्षतामा २४ पदाधिकारीसहित ५५ सदस्यीय नयाँ समिति चयन गरेको छ । पालुङ्वा यसअघि पनि अध्यक्ष थिए ।

बहुराष्ट्रिय लोकतन्त्र, समाजवाद र देशभक्तिलाई मुल राजनीतिक दर्शन मानेको जनमुक्तिले सर्वसम्मत रुपमा पदाधिकारी चयन गरेको हो ।

तर, नेताहरुको पद र हैसियत मिलाउनका लागि जनमुक्ति पनि बहुअध्यक्षीय प्रणालीमा जान बाध्य भएको छ ।

जनमुक्तिले दुई जना अध्यक्ष बनाएको छ । जसमा पालुङ्वा अध्यक्ष छन् भने केशव सुर्यवंशी कार्यकारी अध्यक्ष छन् ।

वरिष्ठ उपाध्यक्ष पनि दुई जनालाई बनाइएको छ भने थप ९ जनालाई उपाध्यक्ष बनाइएको छ ।

कमला थापा र मोहन धिमाल वरिष्ठ उपाध्यक्ष निर्वाचित भएका छन् ।

जम्मा उपाध्यक्षहरु ११ जना छन् । महासचिवमा तीन जना, उपमहासचिवमा दुई जना र सचिवहरुमा पाँच जना छन् ।

कोषाध्यक्षमा मात्र एक जना छन् । जसमा मानबहादुर राई छन् । उनी महाविधेशनमै सामाजिक लाेकतान्त्रिक पार्टी परित्याग गरी जनमुक्तिमा प्रवेश गरेका थिए ।

पदाधिकारी तथा सदस्यहरुकाे नामावलीः

१) अध्यक्ष- केपी पालुङ्वा (सुनसरी)
२) कार्यकारी अध्यक्ष- केशव सुर्यवंशी (रूपन्देही)
३) वरिष्ठ उपाध्यक्ष- कमला थापा (रूपन्देही)
४) वरिष्ठ उपाध्यक्ष- माेहन धिमाल (झापा)
५) उपाध्यक्ष- हाेमाया गुरूङ (रूपन्देही)
६) उपाध्यक्ष- बलदीप राई (उदयपुर)
७) उपाध्यक्ष- भिमबहादुर राना (रूपन्देही)
समावेशीतर्फबाट उपाध्यक्ष
८) उपाध्यक्ष- हाजी माेहमत हसन (रूपन्देही)
९) उपाध्यक्ष- रविन्द्र उच्च नेपाली (दाङ)
१०) उपाध्यक्ष- प्रकाश यङ्देन (ताप्लेजुङ)
११) उपाध्यक्ष- मन्धरी आले (तनहुँ)
१२) उपाध्यक्ष- मनिराम चाैलागाई (कैलाली)
१३) उपाध्यक्ष- रविन्द्र सुनार (कन्चनपुर)
१४) महासचिव- टाेप अस्लामी (पाल्पा)
१५) महासचिव- रामु परियार (रूपन्देही)
१६) महासचिव- पदम जबेगु (झापा)
१७) उपमहासचिव- गंगा खासु (काठमाडाैँ)
१८) उपमहासचिव- विष्णु थाम्देन (तेह्रथुम)
१९) सचिव- शर्मिला महरा (धनुषा)
२०) सचिव- गीता सारु (रूपन्देही)
२१) सचिव- गजेन्द्र आङवुहाङ (ताप्लेजुङ)
२२) सचिव- ज्ञानबहादुर सलामी (रूपन्देही)
२३) सचिव- मोजीव अली (रूपन्देही)
२४) काेषाध्यक्ष- मानबहादुर राई (काठमाडाैँ)
२५) सदस्य- मनकुमारी पाइजा (पर्वत)
२६) सदस्य- हुमबहादुर थापा (पाल्पा)
२७) सदस्य- अग्निप्रसाद तुम्बापो (पाँचथर)
२८) सदस्य- गोकर्ण राई (खोटाङ)
२९) सदस्य- मोहनप्रसाद तिमिल्सिना (धनुषा)
३०) सदस्य- गजेन्द्र पासवान (सप्तरी)
३१) सदस्य- बालकिशोर राना (पाल्पा)
३२) सदस्य- बलबहादुर थापा (पर्वत)
३३) सदस्य- सिंहबहादुर थापा (नवलपरासी सुस्तापश्चिम)
३४) सदस्य- उत्तम आले मगर (कपिलवस्तु)
३५) सदस्य- लुमबहादुर थापा (गुल्मी)
३६) सदस्य- चन्दा थापा (गुल्मी)
३७) सदस्य- मधु राना (रुपन्देही)
३८) सदस्य- धनी आले (रुपन्देही)
३९) सदस्य- विमला गुरुङ (रुपन्देही)
४०) सदस्य- कल्पना पुन (नवलपरासी सुस्तापश्चिम)
४१) सदस्य- मिनमाया थापा (नवलपरासी सुस्तापश्चिम)
४२) सदस्य- पवित्रा तुम्बाहाम्फे (इलाम)
४३) सदस्य- आगरदेवी राम (सिराहा)
४४) सदस्य- इन्द्रप्रसाद आङ्देङवे (इलाम)
४५) सदस्य- राजेन्द्र खिम्दुङ (भोजपुर)
४६) सदस्य- हफिजुल्लाह अन्सारी (रुपन्देही)
४७) सदस्य- राम इक्बाल मण्डल (महोत्तरी)
४८) सदस्य- धनबहादुर गुरुङ (नवलपरासी सुस्तापूर्व)
४९) सदस्य- विरेन्द्र पालुङ्वा (सुनसरी)
५०) सदस्य- सम्साद अन्सारी (नवलपरासी सुस्तापश्चिम)
५१) सदस्य- खड्गबहादुर साम्बाहाम्फे (झापा)
५२) सदस्य- प्रदीप थापा (काठमाडौँ)
५३) सदस्य- राजकुमार मोक्तान (महोत्तरी)
५४) सदस्य- धनराज विक (दाङ)
५५) सदस्य- प्रेमबहादुर मल्ल (मुगु)

1 COMMENT

  1. It looks like this party is of Limbu company. The chairman, General secretary, Vice general secretary, Secretary and Members are all Limbus. But unfortunately, they don’t get no significant votes from their community.

प्रतिक्रिया लेख्नुहाेस्

Please enter your comment!
Please enter your name here

सम्बन्धित समाचार

याे पनि पढ्नुस्